Tarot: Kiedy zajdę w ciążę ?

Czy uda mi się zajść w ciążę ?

Pewne kobiety od wczesnej młodości są pewne, że zamierzają posiadać dzieci, podczas gdy inne podejmują taką decyzję po długich miesiącach zastanawiania się. Zanim jednak zdecydujesz się na urodzenie dziecka lub dodasz jeszcze jedną pociechę do swojej gromadki, świetnie jest się zatrzymać i sporządzić kalkulację. Jest kilka kroków, które masz podjąć jeszcze przed urodzeniem malucha, aby dać sobie jak największe szanse na zdrową ciążę i w dobrej kondycji dziecko. Oto kilka najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, aby dobrze wypaść jako przyszła matka:

Dopilnuj komfortu psychicznego

Jeśli chorujesz na depresję lub przeszłaś ją w w młodości, może być Ci trudniej być w odmiennym stanie. Kobiety, które mają depresję, są dwukrotnie bardziej narażone na komplikacje związane z płodnością. Nawet jeśli doświadczasz depresji tylko od czasu do czasu, możesz chcieć wybrać się do terapeuty lub psychologa, aby kontrolować stan zdrowia mentalnego. Dowiesz się, które leki leczące depresję są bezpieczne przez lekarzy i ekspertów do stosowania w czasie odmiennego stanu, a również jakie sposoby radzenia sobie z niepokojem możesz stosować. Depresja jest chorobą cywilizacyjną.

Tarot: Kiedy zajdę w ciążę ?

Uprawiaj sport

Jeśli jeszcze nie ćwiczysz, wypracowanie rutyny przed poczęciem pociechy może pomóc Twojemu ciału poradzić sobie ze zmianami, jakie zajdą w czasie ciąży, a także fizycznie przygotować Cię do porodu. Już pół godziny w sposób umiarkowany intensywnych ćwiczeń przez dni w tygodniu może świetnie wpłynąć na Twoją siłę i wytrzymałość.

Zrezygnuj z antykoncepcji

Choć może wydawać się oczywiste, że jeśli chcesz zajść w ciążę, musisz zrezygnować ze stosowania antykoncepcji, to nie zawsze jest to tak łatwe, jak pozostawienie gumek w szufladzie. Jeśli stosujesz tabletki, możesz nie mieć owulacji przez kilka tygodni po zaprzestaniu ich przyjmowania, a panie, które zaprzestały przyjmowania hormonalnych zastrzyków antykoncepcyjnych, mogą nie mieć owulacji przez długi czas. Tak czy inaczej, dobrze jest odczekać, aż będziesz miała dwa uregulowane cykle miesiączkowe, zanim zaczniesz starać się o poczęcie, dzięki czemu będziesz mogła określić dokładniejszy czas rozwiązania. Przestrzeganie tych porad przyczyni się do tego, że Twoja ciąża będzie udana.

Śpij dłużej

Nie musisz pracować przez długie godziny lub wykonywać każdego niezrealizowanego zadania w oczekiwaniu na odmienny stan. W rzeczywistości odpoczynek, relaks oraz równowaga są tak samo istotne, gdy starasz się o zapłodnienie, jak i wówczas, gdy jesteś w odmiennym stanie. Zanim zajdziesz w ciążę, zastanów się, jak spać co najmniej osiem godzin dziennie i zrób wszystko, co w Twojej mocy, aby zmniejszyć poziom stresu. Zrelaksowana matka to zdrowe dziecko.

Zadbaj o swoje ciało

Jeśli jesteś za szczupła lub otyła może być Ci trudniej stać się kobietą ciężarną. Zrównoważona waga ciała sprzyja również zdrowszej ciąży. Kobiety, które mają niedowagę i nie odnotowują dużych wzrostów wagi w trakcie ciąży, częściej rodzą dzieci z niedowagą, natomiast kobiety z nadwagą częściej przeżywają poród bardzo ciężko.

Ogranicz spożycie kofeiny

Znawcy nie mają zgodności co do tego, jaka dawka kawy jest zalecana podczas ciąży, ale zgadzają się, że powinnaś unikać spożywania dużych dawek kofeiny zarówno podczas zabiegów o zajście w ciążę, jak i podczas odmiennego stanu. Jest to pozytywne podejście, a młoda matka przestrzegać medycznych zaleceń.

Zrób przegląd dentystyczny

Zmiany hormonalne podczas ciąży mogą odbić się na zdrowiu Twojej jamy ustnej; a szczególnie, ciąża może sprawić, że będziesz bardziej podatna na stany zapalne dziąseł. Dbałość o zęby i dziąsła przed zajściem w ciążę może pomóc Ci zmniejszyć niebezpieczeństwo pojawienia się trudnych stanów zdrowotnych w okresie odmiennego stanu.

Zadbaj o to, jak się odżywiasz

Jeśli myślałaś, że do dnia zajścia w ciążę nie będziesz musiała zamieniać swoich najlepszych śmieciowych produktów na zdrowe, pomyśl jeszcze raz. Zrównoważona dieta, która zawiera zróżnicowane owoce, warzywa, pełne ziarna, chude białka oraz pokarmy bogate w wapń, daje Twojemu organizmowi wsparcie odżywcze, którego potrzebuje, gdy czynisz wszystko zajść w ciążę, a także podczas ciąży.

Ogranicz lub zrezygnuj z alkoholu

Niewielkie picie alkoholu lub wypijanie jednego drinka z dodatkiem alkoholu każdego dnia jest zawsze uważane za nieszkodliwe, gdy starasz się zajść w ciążę, ale powinnaś unikać nadmiernego picia. Nie powinnaś wcale spożywać alkoholu, gdy jesteś w ciąży lub możesz być w stanie odmiennym, ponieważ nawet minimalna ilość alkoholu może stanowić zagrożenie dla zdrowia Twojego rozwijającego się płodu. Spożywanie alkoholu w trakcie ciąży jest ogromnie złym pomysłem.

Kwas foliowy jako suplement

Nawet jeśli nie czynisz nic więcej, aby przygotować się do ciąży, stosowanie suplementu kwasu foliowego w formie pigułek jest niezbędne. Zażywanie 400 mikrogramów kwasu foliowego każdego dnia – poczynając nie później niż miesiąc przed poczęciem i kontynuowanie zażywania tego suplementu przez pierwszy trymestr zapewnia znaczną ochronę przed dużymi uszkodzeniami płodu.

Rzuć palenie lub zażywanie narkotyków

Jeśli jesteś nałogową palaczką lub wchłaniasz jakiekolwiek narkotyki, teraz jest czas, aby zerwać z nałogiem. Obie te aktywności mogą doprowadzić do poronienia, przedwczesnego rozwiązania i niskiej wagi pociechy.

zamów wróżbę jak zamówić moją wróżbę