Kiedy pracodawca może mnie zwolnić ?

Utracona motywacja

Każdego dnia czujesz się tak samo co w poniedziałek rano. To, co dawniej sprawiało ci zadowolenie, teraz jest dla ciebie utrapieniem. Praca nie stawia ci wyzwań i nie wywołuje w tobie ożywienia.

Automatyzacja Cię wygryza

Stajesz się bezproduktywna, niedzisiejsza, możesz być zastąpiona przez nowe technologie.

Kiedy pracodawca może mnie zwolnić ?

Nikt już Cię nie wspiera w rozwoju

Zdarza się, że przełożony wypytuje o twoje zamierzenia i plany, ale finalnie go one nie interesują

Ubytki w sprawiedliwości

Często widzisz, że twoi koledzy dostają szansę, na które ty nie możesz liczyć.

Zobacz też rozkład: https://blog.otylia.pl/czy-strace-moja-prace/

Twoje cele przestały być istotne

Nie jesteś pytana o to, jakie są twoje zamierzenia zawodowe ani późniejsze plany.

Nikt nie liczy się już z Twoim zdaniem

Twój głos nie jest dłużej dostrzegalny a twoje zdanie nie ma żadnej wartości. Często szef jest rozdrażniony, kiedy proponujesz nowe inicjatywy. To jest sytuacja patowa, w której managerowie chcą, by podwładni nie trzęśli łodzią. Dla większości osób jest to chwila nie do wytrwania.

Wyznajecie odmienne wartości

Czy chodzi o odmienności kulturowe, odmienne podejście do kwestii środowiskowych, odpowiedzialności społecznej czy etyki – nieważne. Jeżeli dostrzegasz, że występują rozchwiania pomiędzy twoimi wartościami a wartościami przedstawianymi przez firmę, nie powinnaś wiązać z nią swojej przyszłości.

Twoja firma bankrutuje

Twój research doprowadził do tego, że uzmysłowiłaś sobie, iż firma nie przędzie dobrze. Nie przynosi zysków, nie rozwija się. Biurka współpracowników są opustoszałe, ze względu na to, że nie ma projektów, nad którymi mogliby pracować. To jest sygnałem, że firma jest spisana na porażkę. Tym bardziej nie należy w niej zostawiać, jeśli manager nie raczył cię o tym powiadomić.

Brak okazywania docenienia Twojej pracy

Na horyzoncie nie spostrzegasz komplementów. Bez względu na to, co robisz, nie jesteś szanowana. Mogłabyś dla firmy przenieść góry, a i tak nikt by tego nie zauważył.

Szef nie ma dla Ciebie czasu

Nie potrafisz dojść do porozumienia z przełożonym, by nadać projektowi właściwy tor. Twoje koncepcje są niezauważalne, twoje wiadomości spotykają się z ciszą w eterze, a sama jesteś zdania, że masz sporo szczęścia, gdy udaje ci się zastać managera w toalecie. Wychodzi na to, że jesteś pomijana.

Próbujesz się zmienić, ale nikt tego nie zauważa

Kiedy próbujesz polepszyć swoją pozycję w firmie, zmienić zakres swoich obowiązków albo nakierować swoją karierę na trochę inny tor, a wszystko spotyka się z odmową – to czas, aby poszukać innej pracy.

Nie czujesz wyzwań w pracy

Twoje zawodowe zadania, pracodawca czy współpracownicy nie sprawiają, że czujesz, abyś wykonywała w pracy wyzwania. A przez to przegrywasz nadzieję na rozwój.

Niesprawiedliwe wynagradzanie

Choć może wydawać się to nietypowe, za złowróżbny znak trzeba uznać tak samo bycie wynagradzanym zbyt słabo, jak i pensje mocno przewyższającą rynkowe stawki.

Czujesz się zbyt pewnie

Status quo niekiedy daje poczucie nadmiernego komfortu.

Wynagrodzenie i stanowisko pozostaje bez zmian

Robisz to samo przez ponad dwa lata, nie dostajesz lepszego wynagrodzenia ani podwyżki, a zakres rzeczy, za które jesteś odpowiedzialna, nie robi się większy. Niektórzy mogą lubić pracować bez przerwy nad tymi samymi zadaniami, nikt jednak nie chce pracować wiedząc, że nic poza stałym zakresem go w firmie nie czeka.

Firma szuka osób na zewnątrz firmy

Jeżeli będziesz widzieć, że firma woli zatrudniać na wyższe posady ludzi z zewnątrz, zamiast dawać możliwość awansu swoim ludziom, możesz domyślić się, że nie jest to miejsce, w którym twoja kariera mogłaby nabrać rozpędu.

Osoby decyzyjne faworyzują innych

Jeśli nie jest ulubieńcem członków managementu, którzy przy podarowaniu awansów czy podwyżek faworyzują swoich pupilków, możesz na długo utknąć na stanowisku, które już piastujesz.

Nie czujesz się członkiem swojego zespołu w pracy

Jeżeli nie czujesz się elementem zespołu i nie wnosisz nic do niej, nie powinnaś z przymusu starać się w niej zadomowić.

Dzień świstaka

Twoja praca jest bardzo mechaniczna, pochłania cię monotonia. Kiedy twoja pozycja zawodowa wydaje ci się zastygła, trudna do poruszenia i nie zauważasz opcji na rozwój czy zwiększenie zakresu odpowiedzialności, to sygnał, że znalazłaś się w w sytuacji podbramkowej.

Nie jesteś doceniana

Czasem przełożony nie szanuje twojego zaangażowania się w rozkwit firmy, nie rozpoznaje twoich umiejętności, nie uwzględnia cię w kwestii podwyżki albo nie pozwala ci wplątywać się w bardziej wymagające projekty. Niełatwym jest mieć nadziei na to, by sytuacja miała się gwałtownie odmienić.

zamów wróżbę jak zamówić moją wróżbę