Chłopiec czy dziewczynka ?

Wnioski z licznych badań dostarczają informacji, które mogą wskazywać na większe prawdopodobieństwo tego, Czy zostaniesz mamą syna czy córki.

(Dziewczynka) Jesteś pod wpływem silnego stresu

Naukowcy uważają, że im mocniej byłaś zdenerwowana w momencie poczęcia dziecka, tym bardziej możliwe jest, że urodzisz córkę. Dzieje się tak z takiego powodu, że dziewczynki mogą być mniej podatne na niekorzystne warunki w łonie matki niż chłopcy. Dla przykładu w jednym z niewielkich badań które przeprowadzono w 2019 roku wykazano, że przyszłe mamy, które mówiły, że doświadczają sytuacji stresowych, częściej zostawały mamami córeczek.

Chłopiec czy dziewczynka ?

(Chłopiec) Jesz więcej podczas ciąży

Spodziewasz się chłopca czy dziewczynki? To, co masz ochotę jeść może być wskazówką. W jednym z badań prześledzono dietę przyszłych mam i okazało się, że matki w ciąży z chłopcami jadły około 10 procent więcej kalorii niż te oczekujące dziewczynek. Skąd ten większy apetyt? Badający skłaniają się ku myśli, że testosteron wydzielany przez męskie płody może wysyłać ich matkom informację, by więcej jadły. To mogłoby tłumaczyć, dlaczego chłopcy są często więksi po urodzeniu niż dziewczynki.

(Dziewczynka) Dziecko jest w pozycji pośladkowej

Jeżeli już skończył się u Ciebie 32 tydzień ciąży, a twój maluszek wciąż jest uparcie w dole, głową do góry to być może przyszedł czas, aby pomyśleć o imieniu dla córeczki!

(Dziewczynka) Zapominasz o swoich sprawach dość często

Z bliżej nieokreślonych przyczyn niektóre badania sugerują, że matki, jakie urodziły dziewczynki, dużo częściej osiągają gorsze osiągnięcia w testach pamięci – szczególnie w obszarach umiejętności słuchania, obliczania i wizualizacji – w porównaniu z mamami noszącymi synów.

(Chłopiec) Twoje ulubione dania przestały Ci smakować

Masz wyraźną niechęć do jedzenia, nawet takiego, które było ulubione? Naukowcy twierdzą, że im większe obrzydzenie do jedzenia odczuwa ciężarna, tym większa szansa, że jest w ciąży z synem. Powód? Niechęć do przyjmowania pokarmów ma związek z tym, jak działa układ odpornościowy kobiety, która próbuje chronić rozwijający się w niej płód.

(Dziewczynka) Poranne mdłości dają Ci się we znaki

Duża liczba ciężarnych doświadcza jakiejś formy porannych mdłości, gdy spodziewają się potomka. Jednak niektóre mamy mają znacznie gorzej, cierpiąc na silne nudności i wymioty. Badania wykazały, że kobiety, które są w ciąży z córkami, mogą być nieco częściej narażone na nudności i wymioty kiedy są w ciąży. Wnioski te były jeszcze mocniej związane z kobietami, które uskarżają się na niezwykle silne nudności po przebudzeniu.

(Chłopiec) Spożywałaś dietę wysokokaloryczną podczas poczęcia

Jedno z badań wykazało, że przebywanie na diecie wysokokalorycznej w chwili poczęcia i systematyczne śniadania dają większe możliwości urodzenia syna. Naukowcy odkryli, że 56 procent ciężarnych z najwyższym spożyciem kalorii w czasie zapłodnienia nosiło synów, w porównaniu z jedynie 45 procentami wśród pań z najniższym spożyciem kalorii.

(Chłopiec) Niestety dopadła Cię cukrzyca

Niektóre badania dowiodły, że przyszłe mamy spodziewające się męskiego potomka są częściej narażone na pojawienie się u nich cukrzycy ciążowej – stanu ciąży który charakteryzuje się podwyższonym poziomem glukozy we krwi – niż przyszłe mamy w ciąży z córkami. Naukowcy nie są pewni, z jakiego powodu męski płód prowadzi do większych zmian metabolicznych związanych z ciążą niż płód dziewczynki, ale wyniki te wydają się poparte nie tylko jednym badaniem.

zamów wróżbę jak zamówić moją wróżbę