Kiedy znajdę pracę – Tarot

Bardzo częste błędy przy szukaniu pracy

Kiedy znajdę pracę - Tarot

Nie masz świadomości swoich mocnych stron

Kiedy masz listę swoich atutów i mocnych stron, którymi możesz się pochwalić w trakcie rozmowy rekrutacyjnej, czy uczestnicząc w rozmowach biznesowych – wtedy masz wiedzę, która pozwoli Ci zaistnieć. Ale bądź ostrożny! To muszą być Twoje realne kompetencje. Nie mów o rzeczach, których nie potrafisz, a jedynie jest to coś, co chciałbyś u siebie widzieć, tylko prawdomówność może sprawić, że w przyszłości nie nabawisz się niepotrzebnego stresu i problemów.

Brak ekscytacji

Pracodawcy i rekruterzy otrzymują sporo różnych ofert od ludzi chętnych do pracy na danym stanowisku. Z niektórymi z nich umawiają się na spotkania w celu bliższego poznania. Pokaż, że masz w sobie ekscytację. Że jesteś osobą gotową do podejmowania wyzwań i lubisz pracować. Że fajnie się z tobą rozmawia i jesteś miłą, ciekawą osobą, jakiej warto dać szansę. Że chcesz coś dobrego zrobić dla firmy, zaangażować się.

Nie masz żadnej strategii poszukiwania pracy

Dzięki temu, że dokładnie zapoznasz się ze strategią poszukiwania pracy zmniejszasz ryzyko frustracji jaka jest z tym związana, bo wybierasz odpowiednie metody szukania zatrudnienia do Twoich oczekiwań, możliwości, okoliczności, sytuacji życiowej i zawodowej. Podczas budowania strategii wybierasz wszelkie pomysły, jakie możesz wykorzystać u siebie. Następnie tworzysz plan i każdego dnia działasz po to, aby zdobyć nowe możliwości i osiągnąć cele.

Negatywne myślenie

Tu nie chodzi o pozytywne myślenie o sobie, a raczej o to, że nie wierzysz w swoje możliwości. Istotne jest też to, co Ty myślisz o ludziach,którym zamierzasz opowiadać o chęci zdobycia pracy w nowej firmie. Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, ale firmy nie potrzebują zatrudniać osób, które marudzą i są negatywnie nastawione do zmian i rozwoju osobistego. Jeśli przeważa u Ciebie myślenie negatywne, to warto zacząć się zmieniać!

Obierz jakiś cel

„Chcę po prostu pracować, nieważne gdzie.” Nie ma czegoś takiego jak obojętnie jaka praca. Poza tym – nie możesz zatrudnić się do jakiejkolwiek pracy, do części z nich nie masz po prostu właściwych kwalifikacji. Określ jaki jest kierunek, w którym chcesz się rozwijać, przemyśl co umiesz, w czym będziesz dobrze się czuć. Czego szukasz, gdzie możesz się zatrudnić?

Brak określonych wartości w życiu zawodowym i prywatnym

Jeśli Ty nie masz pojęcia, co jest dla Ciebie ważne, to nikt inny nie domyśli się tego. Bez zastanowienia się nad tym, co jest dla Ciebie istotne będzie Ci trudno znaleźć właściwą pracę. Pomyśl o swoich wartościach jak o drogowskazie, dzięki któremu łatwiej Ci będzie podejmować decyzje, dotyczące podjęcia nowej pracy, czy realizowania nowego zadania. Od czego warto zacząć?? Musisz dowiedzieć się, czy interesujące Cię ogłoszenie pomoże Ci spełnić Twoje plany zawodowe. Musisz wiedzieć, czy polegając na swoich wartościach możesz spełnić się w branży, którą wybierasz.

Nie masz wsparcia w procesie zmiany zawodowej

Podjąłeś decyzję, że czas na zmiany w życiu zawodowym? Doskonale! Rozejrzyj się i nie rezygnuj ze wsparcia! Gdzie szukać wsparcia? W grupach na Facebooku , które noszą nazwę moja Satysfakcja zawodowa – strategia i realizacja, u specjalisty, u trenera biznesu lub kogoś z doświadczeniem, dzięki któremu zachowasz spokój w sytuacjach stresowych i nauczysz się odpowiednio reagować.

Nie myślisz o swoim wkładzie w rozwój firmy

Ty oczekujesz wysokiej pensji, ciekawej oferty na pakiety socjalne, opieki medycznej, umowy na czas nieokreślony itp. A co Twój przyszły szef będzie z ciebie miał? Spójrz na cały proces rekrutacji oczami pracodawcy. Czego byś oczekiwał od każdego kandydata? Oprócz kompetencji i doświadczenia? Może świetnej znajomości języka obcego? Albo umiejętności szybkiego czytania?

Nie ma Cię na Linkedln

Jeśli do dnia dzisiejszego wydawało Ci się, że posiadanie kont na portalach społecznościowych to głupota, to powiem Ci, że jesteś w błędzie! Duże grono osób, właśnie tam otrzymały propozycję współpracy. Skąd osoby szukające pracowników mają się dowiedzieć o tym, że istniejesz? Pokaż im dlaczego warto z Tobą współpracować i zadbaj o to, abyzdobywać przydatne kontakty jakie mogą przydać Ci się w przyszłości.

Hurtowo wysyłasz to samo cv

Kiedy regularnie dopisujesz nowe osiągnięcia do CV masz szansę dopasować się do interesującego Cię ogłoszenia. Możesz pokazać się z takiej strony, która będzie spełniała jego wymagania. Dzięki temu zwracasz na siebie uwagę jako idealny kandydat, z umiejętnościami idealnymi na dane stanowisko.

Jesteś mało aktywna

Dziś masz za zadanie dobrze poznać swoje umiejętności i kwalifikacje, opisać je i sprzedać. Możesz to robić przy pomocy różnych narzędzi. Najłatwiejszym i najbardziej nowoczesnym są portale społecznościowe, znajomości, networking. Jeśli masz za mało kontaktów – to naucz się je zdobywać! W jakim celu? Po to, aby – po pierwsze – być może przydać się im w przyszłości, a po drugie opowiedzieć im o tym, co potrafisz i móc mieć nadzieję, że będą polecać Twoją osobę innym.

Niechęć do sprzedawania i marketingu własnej osoby

Czy masz tego świadomość, czy też niekoniecznie – sprzedajesz. Siebie, swoje kompetencje, swój charakter, swój czas. I choćbyś nie wiem jak z tym walczył, czy protestował– tym bardziej sprzedajesz, tyle że z niekorzyścią dla siebie. Im szybciej pogodzisz się z tym, że twoje zasoby są produktem, który warto dobrze zaprezentować, tym większa jest szansa, że znajdziesz nową pracę szybciej niż Ci się wydaje..

Nie jesteś świadoma swoich osiągnięć

Nie ma lepszego sposobu na pokazanie się z jak najlepszej strony niż świadomość swoich osiągnięć. Wiedza o tym, co Ci wyszło, jak tego dokonałeś, co po drodze pokonałeś. Potrzebujesz wizji, musisz wiedzieć co jest Twoją mocną stroną.

Nie wierzysz w swoje umiejętności

Kiedy nie potrafisz uwierzyć we własne możliwości, to jest spora szansa na to, że nie zdecydujesz się na realizację nowych zadań i wyzwań, które pojawią się na Twojej drodze. Pocieszające jest to, że możesz sobie z tym poradzić. Zgłaszając się do specjalisty (coacha, psychologa, psychoterapeuty), który pokaże Ci, jak radzić sobie z brakiem wiary we własne możliwości.

zamów wróżbę jak zamówić moją wróżbę