Pernamentny pech

Przyczyn ciągłego pecha może być naprawdę bardzo wiele. Oto kilka z nich:

Nieaktualna data w kalendarzu

Niedzisiejszy kalendarz to podobny znak pecha co wadliwy zegar. Zgodnie z tym, co mówią przesądy pozostawanie na konkretnym dniu potrafi rozpocząć szereg nieszczęść. Aby uniknąć pecha, lepiej pamiętaj o usuwaniu przestarzałych kartek kalendarza.

Pióra od pawia

Pernamentny pech

Pawie pióra w domu zapowiadają trudności w życiu rodzinnym. Przesąd ten ma swoje podłożone w specyfice tego zwierzęcia. Paw jest wielce czujny, w obliczu niebezpieczeństwa wszczyna donośny alarm. W związku z tym utarło się, że paw może przewidzieć zbliżającą się śmierć. Niewykluczone, że stąd w niektórych z nas jest zakorzeniony strach przed pawimi piórami.

Myśliwskie gadżety

Wypchane zdechłe zwierzęta na ścianie to najczęstsza dekoracja w starych drewnianych domkach i nikt ich już nie pragnie posiadać na ścianach w swoich pięknych domach. Oprócz zwykłych takich ludzkich niechęci do takich „ozdób” to poza tym przynoszą one najgorszy typ pecha, powiązany ze śmiercią.

Rzeczy

Rzeczy, które dostaliśmy od ludzi, z którymi już nie utrzymujemy kontaktów, pokłóciliśmy się albo pożegnaliśmy się w złej atmosferze lepiej się ich pozbyć. Cała zła energia, jaka jest nagromadzona wewnątrz nich, jest w stanie rozprzestrzenić się na nasz dom i na nas.

Źle postawiona miotła

Musimy pamiętać, że jej odłożenie na bok ma znaczenie. Po skończonym sprzątaniu miotła a właściwie jej włosie musi być skierowane każdorazowo do podłogi. Ustawiona w przeciwnym kierunku sprowadzi do domu pecha i odpędzi miłość.

Kaktusy w domu

Osoby, które wierzą w przesądy, są zobowiązane sobie odpuścić hodowanie kaktusów. Feng shui wskazuje, że rośliny, które posiadają kolce (wszystkie oprócz róż) są przepełnione negatywną energią oraz pechem dlatego ich właściciel powinien być uważny w tej sprawie. Osoby przesądne muszą oprócz kaktusów pozbyć się zwiędłych i wysuszonych kwiatów.

Ustawienie łóżka

Jednym z najgłówniejszych grzechów w aranżacji to postawienie łóżka tak, aby nogi były skierowane do drzwi. To nie główna przyczyna, aby tak właśnie go nie rozmieszczać. Przesądy twierdzą, aby chlubić się długim i szczęśliwym życiem, wezgłowie musi być zorientowane na południe.

Zepsute zegary

Zegary zwłaszcza te pamiątkowe, rodzinne, przekazywane w spadku posiadają swój wdzięk. Jednak jeśli się zepsują i nie możemy ich przywrócić do poprzedniego stanu to rozsądniej jest je wyrzucić. Przesąd twierdzi, że zegar, który przestał działać raptownie i nieoczekiwanie pokazuje godzinę nieszczęścia. Zgodnie z zasadą Feng shui nieprawidłowo funkcjonujące urządzenia, które pokazują czas, są w stanie zrobić sporo krzywd.

Pęknięcie na lustrze

Zgodnie z zasadą feng shui nie może być połamane, odbarwione i wadliwe. Musimy je stale czyścić. Dobrze jest również nie umieszczać ich naprzeciwko naszego miejsca do spania. Funkcjonuje także od bardzo dawna przesąd, że pęknięte lustro to siedem lat nieszczęścia. Pęknięcie na własnym odbiciu także nie wróży nic dobrego.

Bujane krzesła

Zgodnie z irlandzkimi przesądami pusty bujany fotel zwabia siły nieczyste, które z chęcią się w nich rozsiadają. Dlatego prawdopodobnie lepiej nie posiadać takiego bujanego fotela niż w przyszłości odczuwać strach.

Zobacz również: Symbole przynoszące szczęście

zamów wróżbę jak zamówić moją wróżbę