Dlaczego faceci zdradzają ?

Chce zakończyć obecny związek

Mężczyzna może chcieć zakończyć swój obecny związek. Jednak zamiast normalnie powiedzieć swojej aktualnej drugiej połówce, że jest niezadowolony i chce odejść, oszukuje ją, a następnie zmusza ją do rozwiązania tej relacji.

Nie chce się angażować

Dlaczego faceci zdradzają ?

On może niemieć świadomości różnicy między romantyczną intensywnością a prawdziwą miłością, myląc seksualne podniecenie wczesnego romansu z miłością. Nie zdaje sobie sprawy, że w zdrowych, wieloletnich relacjach gwałtowny romans jest zastępowany z czasem mniej odczuwalnymi, ale ostatecznie bardziej znaczącymi formami uczuć.

Jest osobą samolubną

Możliwe, że jego nadrzędnym celem jest on sam i tylko jego osoba. Dlatego może kłamać i utrzymywać sekrety bez wyrzutów sumienia czy żalu, tak długo, dotąd aż daje mu to to, czego chce. Możliwe, że w ogóle nie zamierzał być wiernym partnerem. Zamiast postrzegać swoją obietnicę monogamii jako poświęcenie dokonane dla swojej relacji, postrzega ją jako coś, czego należy unikać i omijać.

Brak odpowiedzialności

Jeśli partner nie posiada dużego doświadczenia w relacjach z kobietami lub jeśli nie w pełni rozumie, że jego zachowania będą najpewniej miały skutki, takie jak ranienie ukochanej osoby, może mieć wrażenie, że wszystko jest w porządku. Może myśleć o swoim obowiązku monogamii jak o kurtce, którą ma prawo zakładać lub rozbierać wedle uznania, w zależności od sytuacji.

Mści się

Może oszukiwać, aby się odwdzięczyć. Jest zdenerwowany na swoją kobietę i ma ochotę ją zranić. W takich momentach niewierność jest próbą radzenia sobie ze stresem i żalem.

Nadużycia w dzieciństwie

Mężczyzna może odreagowywać lub reagować na nieprzepracowane bolesne przeżycia z okresu dziecięcego takie jak: zaniedbanie, przemoc emocjonalną, przemoc fizyczną, przemoc seksualną itp. W takich przypadkach traumy sprzed lat przyczyniły się do powstania problemów z przywiązaniem i intymnością, które sprawiają, że nie jest on w stanie lub nie chce w całości oddać się jednej osobie. Może również wykorzystywać podniecenie i rozproszenie uwagi związane z niewiernością seksualną jako sposób na ukojenie bólu związanego z tymi dawnymi, niezagojonymi ranami.

Nie czuje się bezpiecznie

Może mieć wrażenie, że jest za stary (lub zbyt młody), za mało atrakcyjny, za mało majętny, za mało inteligentny itp. Zdumiewająca ilość zdrad wśród mężczyzn ma związek, choćby po części, z kryzysem wieku średniego. Aby podbudować swoje słabnące ego, mężczyzna szuka akceptacji u kobiet innych niż jego partnerka, wykorzystując tę erotyczną iskrę zainteresowania, aby poczuć się zauważonym, męskim i docenionym.

Brak męskiego wsparcia społecznego

On może nie zdawać sobie sprawy ze swojej potrzeby bycia docenianym przez innych mężczyzn, przyjaciół, oczekując, że jego potrzeby społeczne i psychiczne będą od początku do końca zaspokojone przez jego partnerkę życiową. A kiedy ona nieuchronnie zawodzi w tym obowiązku, on szuka satysfakcji gdzie indziej.

Inne kłopoty

Mężczyzna może mieć poważne problemy z alkoholem lub narkotykami, które oddziałują na jego proces decyzyjny, co powoduje, że żałuje swoich kontaktów seksualnych. A może ma kłopot z uzależnieniem seksualnym, co oznacza, że kompulsywnie oddaje się w fantazje i zachowania seksualne jako sposób na unikanie nudy.

Boi się samotności

On może mieć ochotę przerwać swój trwający związek, ale zwleka z tym do czasu aż będzie miał inny na oku.

Czuje się wyjątkowy

Mężczyzna może mieć poczucie, że zasługuje na coś specjalnego, na co inni ludzie nie zasługują. Podstawowe reguły po prostu nie mają zastosowania wobec jego osoby, więc ma ochotę się nagradzać przy pomocy z inną kobietą. On może wcześniej nawet nie myślał o oszukiwaniu, aż nagle pojawiła się okazja. Wtedy, nie myśląc w ogóle o tym, co zdrada może zrobić z jego związkiem, dał się ponieść emocjom.

Ma za duże oczekiwania

Może on myśleć, że jego partnerka powinna spełniać każdy jego kaprys i marzenie, erotyczne i pozostałe, każdego dnia i o każdej porze, niezależnie od tego, jak ona się odnajduje w danym momencie. Nie rozumie, że ona ma swoje prywatne zasady, myśli, emocje i potrzeby, które nie zawsze są związane z jego osobą. Kiedy jego prośby nie są zaspokojone, poszukuje spełnienia gdzie indziej.

zamów wróżbę jak zamówić moją wróżbę