Jak zakończyć związek bez przyszłości

W jaki sposób zakończyć związek w najlepszy możliwy sposób ?

Na całym świecie nikt nie zna tak naprawdę właściwego sposobu na to aby zakończyć związek. Każda relacja jest inna, a każda osoba w związku czuje po swojemu. Poniżej podaję kilka tipów w jaki sposób zerwać, aby spowodowało to minimalne szkody.

Jak zakończyć związek bez przyszłości

Okaż współczucie

Okaż swój smutek z powodu zakończenia związku i podziel się kilkoma pozytywnymi wspomnieniami o waszym związku. Bycie porzuconym to istotnie męczące uczucie. Masz możliwość odrobinę osłabić ten cios, przypominając o dobrych momentach, które razem spędziliście. Powiedz coś na kształt: „Nauczyłeś mnie tak wiele o gotowaniu i jestem teraz naprawdę dobrym kucharzem, dzięki tobie” lub coś podobnego. Chcesz, aby druga połówka była świadoma, że miała pozytywny wpływ na Twoje życie, pomimo rozejścia się waszych dróg. Możesz też powiedzieć coś w stylu: „Miałam nadzieję, że zestarzejemy się razem i jest mi smutno, że tak się nie stanie.” To pokazuje, że podzielasz część zburzonych marzeń partnera.

To nie należy do łatwych zadań

Zdaj sobie sprawę, że nie ma niebolesnego sposobu na zerwanie. Wszyscy mamy zamiar zerwać bez żadnego bólu i załamania. Jednakże bez względu na to, jak mocno związek się rozwala, oficjalne zakończenie go spowoduje ból po obu stronach. Gdy już zrozumiesz, że będzie bolało, możesz być gotowa na konsekwencje tego czynu.

Daj sobie czas na żałobę

Nawet jeśli to Ty kończysz relację, będzie to okres rozpaczy. Jest to jedna z najtrudniejszych części zerwania. Jeśli mimo wszystko zależy Ci to musisz spróbować przypomnieć sobie o przyczynach, dla których relacja zmierza ku końcowi.

Bądź szczera, ale postaraj się nie ranić

Ogólnie rzecz ujmując, ludzie lubią wiedzieć, z jakiego powodu zostali porzuceni. Podczas gdy „jesteś okropny w łóżku” lub „brak Ci ambicji” może wydawać się szczerą odpowiedzią, w istocie nie pomaga dobrze chronić poczucia własnej wartości lub dumy Twojego partnera. Użycie zdania, takiego jak „Nie czuję, że jesteśmy kompatybilni seksualnie” lub „Nie sądzę, żeby nasze długoterminowe cele miały wspólny mianownik” to taktowniejsze sposoby na wyrażenie swoich uczuć. Nie wymieniaj rzeczy, które druga połówka zrobiła źle, staraj się nie używać oklepanych tekstów jak na przykład „to nie Ty, to ja”.

Zrób to osobiście

Jeżeli kiedykolwiek zostałaś porzucona przez social media, wiesz jakie to uczucie być tak mało ważnym, że druga osoba nawet nie pofatygowała się, aby poinformować Cię o tym osobiście. Po co więc sprawiać tak ból drugiemu człowiekowi? Twój partner zasługuje na godność rozmowy w cztery oczy. kameralne miejsce jest przypuszczalnie lepsze, ale jeśli masz obawy, że druga osoba jak się zdaje, zareaguje źle, bezpieczniejsze jest miejsce na widoku.

Nie zawstydzaj

Wystrzegaj się robienia z partnera „tego złego”. Żaden z nas nie jest doskonały. Ty również posiadasz gorsze cechy, a robienie ze swojego byłego chłopaka „najgorszego” nie jest pomocne (poza oczywistymi przypadkami przemocy, ale nie o takich związkach tu mówimy). Być może zrobili parę złych rzeczy, takich jak oszukiwanie, ale są także ludźmi.

Nie poddawaj się kłótniom i protestom

Jeśli rozstanie jest zaskoczeniem dla drugiej osoby, może ona usiłować się awanturować, oponować lub wyliczać powody, dla których powinniście pozostać w związku i zacząć wszystko od nowa. Jeśli jesteś w punkcie zerwania, nic nie ma siły przywrócić lub ożywić relacji teraz. Poddanie się tylko opóźni to, co nieuchronne.

zamów wróżbę jak zamówić moją wróżbę